Kontakt

Göteborgs 400-årsjubileum projektleds av Göteborg & Co, som är en del av Göteborgs stad. Läs gärna mer om jubileumssatsningarna här på hemsidan eller följ arbetet i våra sociala kanaler; Facebook, Instagram, Twitter, Youtube och Vimeo. Där heter vi goteborg2021.

Göteborg 400-årsjubileum 2021, Göteborg & Co:

Therese Brusberg
Therese Brusberg, projektchef
therese.brusberg@goteborg.com

Sofia-Bernstsson
Sofia Berntsson, utvecklingsledare
sofia.berntsson@goteborg.com

Johanna Frejme
Johanna Frejme, marknadskommunikatör
johanna.frejme@goteborg.com

Henrik Jutbring,
henrik.jutbring@goteborg.com

webben-kontakt-carola-weidenholm
Carola Weidenholm, operativ kommunikatör
carola.weidenholm@goteborg.com

Fokusår 2017: grön och skön stad

birgitta-bergerlind
Birgitta Bergerlind, processledare
(deltid)
birgitta.bergerlind@goteborg.com

cecilia-liljedahl
Cecilia Liljedahl, medverkar i utvecklingen (deltid)
cecilia.liljedahl@goteborg.com